Reklama

Finowie mogą pić i jeździć. Ale ma być, jak w Polsce...

Fińskie władze chcą obniżyć dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowców.

Zapowiadają też niższy dopuszczalny jego poziom dla marynarzy żeglugi morskiej i śródlądowej oraz żeglarzy.

Nowa minister komunikacji w nowym rządzie fińskim Merja Kylloenen oświadczyła, iż chce obniżenia dopuszczalnego poziomu alkoholu dla użytkowników ruchu drogowego z obecnych 0,5 do 0,2 promila, a w ruchu wodnym - z 1 promila do połowy.

Przygotowanie takiej zmiany będzie wymagało jednak żmudnych negocjacji z innymi resortami, na których czele stoją czasami politycy bardzo liczący się z opinią wyborców. A ta może być, jak twierdzą obserwatorzy, raczej temu przeciwna.

Reklama

Na takie postawy społeczne nie mają wpływu nawet alarmujące meldunki policji, która co roku zatrzymuje w Finlandii, liczącej nieco ponad 5 milionów mieszkańców, więcej niż 21 tysięcy pijanych kierowców.

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Finowie

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy