Reklama

Eurotablice i ósmy znak...

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że wprowadza gwiazdki na tablicach rejestracyjnych, oraz dodatkowy, ósmy znak. Zgodnie z harmonogramem prac "Eurotablice" mają trafić do wydziałów komunikacji 1 maja przyszłego roku.

Tymczasem jakiś czas temu w ankiecie zamieszczonej na łamach serwisu zapytaliśmy Was czy jesteście za wprowadzeniem na tablicach rejestracyjnych symbolu Unii Europejskiej. W ankiecie wzięło udział prawie 50 tys. Czytelników. Aż 65 procent z was było za pozostawieniem na rejestracjach biało - czerwonej flagi. Za "gwiazdkami" opowiedziało się 32 procent internautów.

Reklama

Warto dodać, że nie planuje się wymiany obecnych tablic rejestracyjnych, w tym "czarnych tablic", na tablice nowego wzoru, ale dopuszczalna będzie wymiana dotychczasowych tablic na wniosek właściciela pojazdu. Nie planuje się również zwiększenia wysokości opłat za wydawanie tablic rejestracyjnych w związku ze zmianą ich wzoru. Obecnie opłata za wydanie tablic rejestracyjnych wynosi 80 zł.

Inną nowością jest ósmy znak na rejestracjach. Jest on potrzebny, bo w niektórych starostwach wkrótce zabraknie nowych numerów. Posłuchaj:

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA/RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gwiazdki | Ministerstwo Infrastruktury | znak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje