Czy zdarza się wam śnić o samochodach

Czy zdarza się wam śnić o samochodach? Na pewno. A czy potraficie odczytać znaczenie takich snów? No właśnie. Doceniając wagę zagadnienie - wszak wedle autorów senników właściwa interpretacja sennych marzeń i majaków może w zasadniczy sposób wpłynąć na życie człowieka - postanowiliśmy zgłębić temat. W tym celu rzecz jasna skorzystaliśmy z zasobów wszechwiedzącego Internetu...

Na wstępie dowiedzieliśmy się, że "sen o samochodach może symbolizować energię życiową, umiejętność kierowania swoim życiem, dojrzałość i odpowiedzialność lub odwrotność: niedojrzałość, lekkomyślność, w zależności od kontekstu snu." No i bądź tu mądry... Zgłębiajmy zatem dalej. Z nadzieją, że opis konkretnych sytuacji przyniesie odpowiedzi na nurtujące zapewne nie tylko nas pytania.

Jeżeli śnisz, że jedziesz autem i osobiście nim kierujesz, możesz spać spokojnie. Wszystko jest w absolutnym porządku, bowiem oznacza to, że "twoje sprawy są w twoich rękach". Pod warunkiem, że poruszasz się do przodu i jedziesz samotnie. Gdy masz na pokładzie pasażera, wówczas... Wówczas na dwoje babka wróżyła. Gdy towarzyszy ci ktoś znajomy, możesz spodziewać się poprawy twojej obecnej sytuacji. Gdy podróżujesz z kimś obcym oznacza to, że "niedługo poznasz kogoś nadzwyczajnego, bądź czujny, aby nie przegapić takiej szansy." A co wtedy, gdy na tylnej kanapie zasiadają dwie osoby: znajoma i nieznajoma, w dodatku zamiast jechać do przodu - cofamy? Tego, niestety, nie wiemy.

Reklama

Nic nie jest zresztą proste i bez podręcznej ściągawki położonej na szafce obok łóżka będziemy mieli poważne trudności w prawidłowej analizie snu. Przyda się również jakiś zeszyt, w którym zaraz po przebudzeniu zanotujemy wszelkie szczegóły widzenia. Bowiem bardzo często to od detali zależą końcowe wnioski. 

Przyjrzyj się uważnie, jaki wóz prowadzisz. Jeżeli nówka - to dobrze ("jest zapowiedzią lepszej pozycji albo większych możliwości").Jeżeli rzęch - to źle ("wieszczy ci to utratę sił, potrzebujesz odpoczynku i odzyskania energii do życia"). Osobowy czy ciężarowy? "Jeżeli w twoim śnie pojawia się samochód ciężarowy, oznacza to, że musisz uważać na to co mówisz, gdyż przez swój niewyparzony język możesz wiele stracić." Z drugiej strony "taki sen może również zapowiadać niebagatelne korzyści z jakiegoś spotkania." Uff... Aż strach się bać, gdy przyśni się nam, że siedzimy za kierownicą ciężarówki - gruchota...


Na baczności powinni się mieć ci, którzy we śnie bywają piratami drogowymi. Najlepiej, gdyby od razu umówili się na wizytę u psychologa, ponieważ widzenie się w takiej roli "wieszczy lęki i niezaspokojone potrzeby, ukrywasz coś głęboko w swoim wnętrzu, powinieneś otworzyć się i pokazać jaki jesteś."

Piratowanie zdecydowanie nie jest wskazane, co innego, jeśli przyśni ci się, że wygrywasz jakiś wyścig. "To znak, że wyprzedzisz konkurenta bądź rywala" - wyjaśnia sennik.

We śnie nie należy wysiadać z auta ("doznasz jakiegoś uszczerbku na honorze, ktoś zszarga twoje dobre imię"... "to szkody dla twojej reputacji, kwestionowanie twoich kompetencji, niepowodzenia i stagnację"). Zostań w kabinie nawet, jeśli ogarnia ją pożar. Palący się samochód stanowi pomyślną wróżbę. Ale tylko do chwili, gdy płonie żywym płomieniem. Gdy pojawi się czarny dym - należy natychmiast się obudzić. Nie wysiadając.

Widzisz wypadek? Poniesiesz straty finansowe. Śni ci się kradzież auta? Uważaj na nieznajomych, ktoś będzie chciał cię oszukać. Jesteś we śnie świadkiem zderzenia dwóch pojazdów? Bądź czujny, bo "w jakiejś sprawie będziesz miał silnego rywala." Spotykasz auto bez kierowcy? Nie, nie jest to autonomiczny samochód przyszłości, lecz ostrzeżenie, że "zostaniesz uwikłany w bardzo trudną sytuację, z której nie będzie dobrego wyjścia. Odczuwasz lęk, bowiem zgubiłeś się w obcym mieście? To źle, gdyż oznacza, że "boisz się utraty własnej tożsamości". Znalazłeś się w ślepej uliczce albo na pustkowiu? "To znak, że powinieneś dopuścić do głosu emocje".

Przypomnijmy - istotne są nawet najdrobniejsze drobiazgi. "Kiedy w twoim śnie pojawia sięauto, które podjeżdża do przodu, to znak, że będziesz musiał stawić czoła osobie lub grupie zorganizowanej, np. machinie prawniczej." I znowu: co w sytuacji, gdy prowadzimy jadącą do przodu ciężarówkę, która płonie czystym płomieniem, a na jej pace podróżuje trzydziestu nieznajomych prawników? 

Wątpliwości się mnożą. Na dodatek w różnych sennikach identyczna wizja bywa interpretowana zupełnie inaczej. Nic dziwnego, że ludzie czują się zagubieni i szukają pomocy w serwisach, zawodowo zajmujących się tłumaczeniem snów. Oto kilka takich wpisów (zachowaliśmy pisownię oryginałów)...  

"Kiedyś mi się śniło, że po skończeniu lekcji pojechałam samochodem do domu. Byłam na miejscu pasażera, a mój brat bliźniak kierował samochodem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdybyśmy mieli prawa jazdy i ukończone 18 lat. No bo jesteśmy dopiero w podstawówce."

"W moim śnie widziałam samochód, taki niski, srebrny i chyba marki volvo, bmw albo woltswagen (nie wiem jak to się pisze). Wyjechał z posesji moich sąsiadów, oni nie mają takiego samochodu. Ja wracałam ze szkoły pieszo, zatrzymałam się, bo zobaczyłam, że to auto jakoś dziwnie, krzywo jedzie. Na miejscu kierowcy nikogo nie było. Zatrzymał się przede mną, a po chwili rozpędził się i mnie przejechał..."

"Na podjeździe przed moim rodzinnym domem stał biały, terenowy i ośnieżony samochód. Z jego wnętrza wydobywała się muzyka. Zacząłem coś pisać na ośnieżonych szybach pojazdu. Spojrzałem w stronę taty krzątającego się po podwórku. Był wściekły na mamę, która jak zwykle nie ścięła kwiatów na zimę w ogródku."

"W trakcie podróży, ja raczej jako pasażerka ale siedząca z lewej strony auta osobowego, nie jestem pewna czy na postoju czy w trakcie jazdy, chyba zasnęliśmy i po przebudzeniu doszło do bardzo intymnej sytuacji. Ja przytulona do partnera, taka rozanielona i zaspana w pewnym momencie chcę otworzyć drzwi, nie odwracając się, ręką szukam klamki ale jej nie ma i drzwi nie ma..."

"Wysiadam z mojego auta i krótko mnie nie ma.W tym czasie mój syn i brat przebudowują moje auto w długi kabriolet. Wracam i jestem zdziwiona że moje auto ma takie możliwości przebudowania i ze w ogóle może być takie wielkie. Wsiadam i zaczynam prowadzić. Kierownica jest umniejscowiona posirodku auta,co utrudnia mi widoczność jezdni z przodu. czuje się z tym niekomfortowo. W aucie siedzą wszystkie moje dzieci - w śnie są jeszcze małe - i mój brat. Auto zaczyna samoistnie rozwijać prędkość pomimo iż próbuje jechać normalnie. Zaczyna się coraz bardziej rozpędzać a ja wystraszona zaczynam naciskać na hamulec, ale to nie skutkuje. Wręcz przeciwnie auto rozpędza się coraz bardziej; a ja z racji niekomfortowo wbudowanego mniejsca i kierownicy mam problemy żeby widzieć przód jezdni. Powoli zaczynam wpadać w panikę, czuje się odpowiedzialna za bezpieczeństwo dzieci i zaczynam obmyślać sposób jakby zjechać na bok nie zagrażając nikomu. Jestem wystraszona i budzę się wystraszona."

"We śnie jechałam samochodem, który wjechał do rzeki czystej, spokojnej."

"Śnił mi się niebieski maluch jechałem w bagażniku ps w maluchach nie ma bagażników ale w tym był, numer rejestracyjny bryki vpr 666, otworzyli bagażnik i mnie zabili i się obudziłem!!!!"

"Jechałam w aucie z koleżanką, podjechałyśmy nim na peron i przyjechał tramwaj. Wjechałyśmy tym autem do tramwaju, ale po chwili siedziałyśmy na siedzeniach a auto się zmniejszyło i stało pod siedzeniem. Po paru przystankach koleżanka stwierdziła że wysiada i idzie się myć do galerii, nie zdążyła i odjechałam sama, a później w jakimś domu na schodach szara mysz ciągle mnie gryzła i nie dawała mi spokoju."

"Śniło mi się, że wsiadałam naga do auta mojego pracodawcy i o czymś z nim rozmawiałam. Później ubierałam się, żeby nikt nie widział mnie takiej, a następnie wysiadłam przed teatrem aby spotkać się z moim byłym nauczycielem."

Nam ze wszystkich interpretacji motosnów najbardziej chyba podoba się następująca: "Być pasażerem samochodu - ktoś wykona za ciebie ciężką pracę."

poboczem.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy