80-latek kupił nowe Porsche. To jego osiemdziesiate!

Często usłyszeć można, że dla mężczyzn najtrudniejszych jest pierwsze czterdzieści lat dzieciństwa. Inne popularne powiedzenie głosi, że faceci nigdy nie dorastają, a z czasem przesiadają się jedynie na droższe (i szybsze) zabawki.

Obie te tezy zdaje się potwierdzać historia pewnego 80-latka z Austrii, imieniem Ottocar, który w fabryce w Zuffenhausen odebrał właśnie nowe Porsche Boxster Spyder w kolorze Miami Blue. Warto dodać, że jest to osiemdziesiąty pojazd tej marki w jego karierze!

Pierwszym było żółte 911 E. Jak sam wspomina, jego zainteresowanie marką, które szybko przerodziło się w wieloletnie hobby, ma swoje korzenie w sportach motorowych. Gdy czynnie ścigał się przeszło 40 lat temu "samochody Porsche dosłownie mijały mnie ze wszystkich stron". Zmotywowany przez torowych rywali postanowił oszczędzać, dzięki czemu udało mu się wreszcie odłożyć na własną 911-kę. Później było już z górki...

Reklama

Pierwszym modelem, które Ottocar z osobiście odebrał z fabryki Zuffenhausen było Carrera 911 3.0. Historia rozegrała się w 1977 roku. Wiedeńczyk pozostał wierny swojemu hobby do dzisiaj. Na przestrzeni lat przez jego garaż przewinęło się 80 różnych modeli niemieckiego producenta. Obecna kolekcja liczy dokładnie 38 pojazdów. Składają się na nią m.in.: Porsche 917, Porsche 910 z rzadkim ośmiocylindrowym silnikiem czy Porsche 956. Ottocar jest też właścicielem m.in. klasycznego, wyścigowego, Porsche 904 z oryginalnym silnikiem Fuhrmann czy Porsche 964 Cup!

Właściciel żartuje, że "przez cały miesiąc może jeździć innym Porsche i dwoma w weekendy". By utrzymać pojazdy w należytym stanie, Ottocar stworzył dla nich osobny budynek, który nazywa swoim salonem. To pełnoprawne muzeum, w którym znajdziemy m.in. sklep z pamiątkami oraz... salę kinową, gdzie wyświetlany jest oczywiście "Le Mans" z nieodżałowanym Steve'm McQueen’em.

Mimo wieku Ottocar pozostaje czynnym kierowcą, a samochody z Zuffenhausen ceni właśnie głownie za wrażenia związane z ich prowadzeniem. Jednym z jego ulubionych modeli jest Boxster Spyder typoszeregu 981. Ten model najbardziej przypomina mu w prowadzeniu torowe Porsche 910, które - jak wspomnieliśmy - również znajduje się w jego kolekcji.

Przekazanie wieloletniemu fanowi marki nowego Boxstera było w Zuffenhausen wyjątkowym wydarzeniem. Austriak był jednym z pierwszych klientów, którzy doświadczyli zaszczytu samodzielnego zmontowania herbu Porsche na masce swojego samochodu. Odebrał też osobiste gratulacje od dr Wolfganga Porsche, Przewodniczącego Rady Nadzorczej niemieckiej marki.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy