Reklama

Nie tylko w Polsce paliwo jest drogie. Nie stać też Włochów

Wzrost ceny benzyny kosztować będzie w tym roku statystyczną włoską rodzinę 768 euro. Ograniczy to konsumpcję.

Organizacja konsumentów Federconsumatori obliczyła, że z powodu wzrostu cen paliw - średnio o 35 centów na litrze - Włosi wydadzą w tym roku dodatkowo 768 euro: 420 na olej bądź benzynę. Pozostałe 348 euro pochłoną podwyżki cen innych artykułów, spowodowane wzrostem kosztów transportu. Ze wspomnianych 35 centów na litrze 21 trafi do skarbu państwa, a 14 do kieszeni importerów ropy naftowej. Stąd apel do władz, by za przykładem Francji zechciały zrezygnować przynajmniej z sześciu centów na litrze, co pozwoliłoby statystycznej rodzinie zaoszczędzić 131 euro rocznie.

Reklama

Bardziej obrazowo obecną sytuację przedstawia związek rolników indywidualnych Coldiretti, mówiąc, że wydaje ona w tej chwili każdego miesiąca o 10 euro więcej na paliwo niż na mięso.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ceny benzyny

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy