Reklama

Na koniec 2013 roku tańsza benzyna i LPG

W polskich rafineriach, po zwyżce cen w ostatnim tygodniu, dziś w ostatni dzień roku producenci lekko obniżyli ceny.

W polskich rafineriach, po zwyżce cen w ostatnim tygodniu, dziś w ostatni dzień roku producenci lekko obniżyli ceny.

Kierowcy tankujący na stacjach w ostatnim okresie mogli jednak nie zauważyć większych zmian. Z ostatniego w 2013 roku monitoringu zmian cen na stacjach paliw wynika, że ceny paliw zatrzymały się na ustalonym przed tygodniem poziomie, za wyjątkiem cen popularnej 95 oraz LPG, których ceny spadły o grosz.

Z raportu cenowego wynika, że przeciętnie litr najpopularniejszej benzyny 95 kosztuje 5,32 zł, za olej napędowy kierowcy płacą przeciętnie 5,39 zł. Autogaz w ostatni dzień 2013 r. kosztuje o grosz mniej, niż przed tygodniem - na stacjach można zatankować litr LPG w cenie 2,67 zł.

Reklama

O ile średnie ogólnopolskie ceny paliw niemal utrzymały się na poziomie sprzed kilku dni, to w poszczególnych regionach kraju rozpiętość cen jest znaczna.

Tradycyjnie już najtaniej baki swoich aut napełniają benzyną lub dieslem mieszkańcy województw dolnośląskiego i śląskiego, najgłębiej do kieszeni muszą sięgać natomiast tankujący w woj. warmińsko-mazurskim, mazowieckim i zachodniopomorskim.

Wśród monitorowanych przez stacji najtaniej można było zatankować popularną benzynę 95 w cenie 4,99 zł, a najdrożej po 5,64 zł za litr. W przypadku diesla przedział wynosił 55 groszy od 5,12 do 5,67zł/l. Dla LPG rozpiętość cen wynosiła 27 groszy: od 2,50 do 2,87 zł za litr.

Średnie ceny na stacjach paliw na dzień 31 grudnia 2013 r.:

Benzyna bezołowiowa 98: 5,59 zł/l

Benzyna bezołowiowa 95: 5,32 zł/l

Olej napędowy: 5,39 zł/l

Autogaz: 2,67 zł/l

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy