Reklama

Zapis pracy wideorejestratora

Za nami kolejny długi weekend. Przez ostatnie cztery dni wielu z nas pokonało swoim samochodem tysiące kilometrów, wielu zostało tez ukaranych mandatami karnymi...

Podobnie, jak w czasie akcji "Znicz", również tym razem na drogi wyjechały setki policyjnych patroli, których załogi czuwać miały nad naszym bezpieczeństwem.

Reklama

Niestety - słoneczna pogoda sprawiła, że kierowcy często zbyt mocno naciskali pedał gazu - długi weekend zamknął się wynikiem niemal 500 wypadków, w których śmierć poniosło ponad 90 osób.

Mimo apeli o rozwagę podstawowe grzechy kierowców nie zmieniają się od lat. Polacy wciąż zbyt lekkomyślnie traktują ograniczenia prędkości, wyprzedzają w niedozwolonych miejscach i siadają za kierownicę po kilku głębszych.

Poniżej przedstawiamy zapis pracy policyjnego rejestratora. Materiał pochodzi z powiatu lubartowskiego w województwie lubelskim. Tylko w ostatnich dwóch dniach na 52 skontrolowane pojazdy aż 32 kierowców dopuściło się poważnych wykroczeń. 28 ukaranych zostało mandatami, wobec trójki skierowano wnioski o ukaranie do Sądu Grodzkiego. Wśród zatrzymanych było aż 6 nietrzeźwych.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje