Tak wygląda śmierć na drodze. Wstrząsający film

Codzienny strach o udające się do szkoły dzieci zna chyba każdy rodzic. Niebezpieczeństwa, z jakimi mierzyć się muszą nasze pociechy to jednak nic w porównaniu z tymi, jakie - każdego dnia - czyhają na szkolną młodzież w Afryce.

Wbrew pozorom nie chodzi tu wcale o obfitość agresywnej fauny. W ostatnim czasie w Afryce zdecydowanie przybyło samochodów, co - w szybkim tempie - poskutkowało rozrostem sieci drogowej. Niestety, w czasie budowy dróg, niekoniecznie przejmowano się losem pieszych.

Nowe trakty przechodzą często przez mocno zaludnione obszary, na których przejścia dla pieszych policzyć można na palcach jednej ręki.

Problem bezpieczeństwa drogowego dzieci w Afryce stara się nagłośnić MiędzynarodowaFederacja  Samochodowa.

Na zlecenie FIA - pod kierownictwem Luca Besson’a - powstał krótki telewizyjny spot mający uczulić społeczność międzynarodową na ten problem. Znany z takich kinowych hitów, jak chociażby "Leon Zawodowiec", "Piąty Element" czy "Nikita", Besson nie stronił od wykorzystania zapisów z prawdziwych, drastycznych wypadków, do jakich każdego dnia dochodzi na afrykańskich drogach.

Reklama

Jak myślicie, czy film, który zobaczyć możecie poniżej, poruszy serca Europejczyków i przyczyni się do rozwiązania palącego problemu? 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: piesi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy