Reklama

Nietypowy komunikat przez CB-radio...

"Zwolnij, nie tak szybko" - taki komunikat w swoich CB-radiach mogli wczoraj usłyszeć warszawscy kierowcy.

W ramach kampanii "Prędkość zabija. Włącz myślenie" na trasach wylotowych z Warszawy można było usłyszeć apel o wolniejszą jazdę. Akcja ma uświadomić kierowcom, że brawurowa jazda jest główną przyczyną wypadków na polskich drogach.

Reklama

Tomasz Kalinowski z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma nadzieję, że taka rozmowa z kierowcami odniesie zamierzony skutek. "Staramy się dotrzeć do kierowców w różny sposób. Chcemy doprowadzić do tego, że wszyscy będziemy jeździć z głową, ponieważ nadmierna prędkość zabija." - stwierdził Kalinowski

Jak twierdzi Marcin Wierzbicki, współorganizator "Prędkość zabija. Włącz myślenie.", taka akcja jest niezbędna, by kierowcy zrozumieli, że od nich na drogach wiele zależy. "Czasem warto pomyśleć, czy aby nie jedziemy zbyt szybko. Ta kampania jest właśnie po to, by w głowach kierowców zapaliła się czerwona lampka." - powiedział Wierzbicki.

Akcja "Prędkość zabija. Włącz myślenie." potrwa do końca sierpnia. Jej organizatorem jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

IAR/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | CB radio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje