Reklama

Mandat a sprawa niewidocznego znaku

Czy jeśli znak jest niewidoczny, bo całkowicie wyblakł, to kierowca może zostać ukarany za niestosowanie się do jego wskazań?

Nie powinien zostać ukarany. Przed interwencją/wystawieniem mandatu mundurowi zwykle sprawdzają, czy dane miejsce jest prawidłowo oznakowane. Gdy występują jakieś uchybienia, policjanci i strażnicy miejscy odstępują od działań wobec kierowcy, a jednocześnie przekazują informację zarządcy drogi o problemie dotyczącym znaków.

Jeśli mandat zostanie przyjęty (podpisany), można się od niego odwołać do sądu w ciągu 7 dni od wystawienia, argumentując, że w rzeczywistości nie zostało popełnione wykroczenie, bo kierowca obiektywnie nie mógł sobie zdawać sprawy z naruszenia przepisów.

Reklama

tygodnik "Motor"

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy