Reklama

Do 8 lat dla ojca chłopca, który zginął podczas kuligu

Zarzut spowodowania wypadku drogowego, w którym zginął 10-latek, a jego 8-letnia siostra została ciężko ranna usłyszał we wtorek ojciec dzieci, który w grudniu w Sączowie w powiecie będzińskim (Śląskie) zorganizował dla nich tragicznie zakończony kulig.

Sanki przyczepione do samochodu terenowego, prowadzonego przez ojca wpadły pod autobus. 10-letni syn mężczyzny zginął na miejscu, a jego ośmioletnia siostra w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Informację o przedstawieniu zarzutu przekazała zastępca prokuratora rejonowego w Będzinie, Monika Jankowska. Jak dodała, podejrzany przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Może mu grozić kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Wkrótce do sądu ma trafić akt oskarżenia. Być może nastąpi to już w przyszłym tygodniu. Mężczyzna zadeklarował, że chce się dobrowolnie poddać karze.

Reklama

Zakończoną tragedią zabawę zorganizował 35-letni ojciec dzieci, to on przywiązał sanki do swojego samochodu. Do wypadku doszło na gminnej drodze. Sanki z dziećmi zarzuciło i wjechały na przeciwny pas ruchu, prosto pod miejski autobus. Chłopiec zginął na miejscu, a jego siostra trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Ojciec w chwili wypadku był trzeźwy.

Jak powiedziała prok. Jankowska, poważnie ranna w wypadku dziewczynka wyszła już ze szpitala i szybko wraca do zdrowia.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ojców | ranni | zginął

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy