Reklama

Ciężarówką w autobus. Są ofiary

Dwie osoby zginęły, a 21 zostało rannych w zderzeniu ciężarówki z autobusem w Hajdaszku (Świętokrzyskie).

Poinformował o tym rzecznik świętokrzyskiej policji Zbigniew Pedrycz.

Wcześniej policja informowała o 20 rannych osobach. Śmiertelne ofiary wypadku to kierowca i pasażer autobusu.

"Ranni, wśród których jest kierowca ciężarówki, trafili do szpitali w Kielcach, Pińczowie i Busku-Zdroju. Większość obrażeń, jakich doznali poszkodowani, to złamania kończyn i otarcia" - mówił Pedrycz.

Według rzecznika do zderzenia pojazdów doszło prawdopodobnie po tym, jak kierowca ciężarówki renault magnum z naczepą do przewożenia cementu stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu. Samochód zderzył się czołowo z autobusem marki Setra prywatnej firmy przewozowej. Pojazd wykonywał kurs z Pińczowa do Kielc.

Reklama

13 osób poszkodowanych w wypadku przebywa w szpitalu w Pińczowie. Jak powiedział zastępca dyrektora ds. medycznych lecznicy Stanisław Włudyga, ranni nie doznali ciężkich urazów narządów wewnętrznych. Większość obrażeń to urazy ortopedyczne i rany powierzchniowe. "Stan tych osób jest stabilny, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. To głównie młodzi ludzie" - dodał Włudyga.

Sześć osób leży na oddziałach chirurgii i ortopedii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. "Ich stan jest poważny, ale stabilny" - powiedziała kierownik szpitalnego oddziału ratunkowego Dorota Adamczyk-Krupska.

W związku z wypadkiem burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak ogłosił trzydniową żałobę na terenie miasta i gminy. Od czwartku do soboty nie odbędą się imprezy o charakterze rozrywkowym, przygotowywane przez gminne instytucje.

Wypadek miał miejsce w Hajdaszku (pow. pińczowski) ok. godz. 7, na drodze wojewódzkiej nr 766. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać do wieczora. Policyjne patrole kierują jadących tą trasą na wyznaczone objazdy.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kierowca | ciężarówki | autobus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje