Jak przewieźć tort w samochodzie? Oto sposoby cukierników

Jak przygotować tort do transportu? To pytanie można sobie zadać przy okazji ślubu czy urodzin, a ze względu na wyższe temperatury jest ono szczególnie zasadne latem, bo tort, w zależności od składników, może wytrzymać od 2 do 4 godzin. Na szczęście są sposoby na to, by tort na miejsce uroczystości dotarł nienaruszony i w takiej formie, jakiej wyszedł od cukiernika.

Pakowanie i transport tortu może być wyzwaniem, szczególnie dla jednej osoby, dlatego dobrze, jeśli jest możliwość, aby w tej misji ktoś nam pomógł biorąc tort w opakowaniu czy na specjalnej podkładce na kolana. Jeśli nie mamy nikogo do pomocy trzeba najczęściej użyć pasów bezpieczeństwa i zabezpieczyć nimi tort lub wsadzić opakowanie z tortem do bagażnika czy za tylne fotele. 

Ważne, aby tort w opakowaniu umieścić na płaskiej powierzchni i zabezpieczyć go tak, by uniknąć jego przesuwania. Przydatne do przewozu tortów mogą okazać się też maty antypoślizgowe czy ręczniki, którymi można zabezpieczyć okolice opakowania, aby zapobiec jego przesuwania. Najlepsze miejsca do przewożenia tortu to bagażnik, miejsce za tylnymi siedzeniami a kanapą lub fotel pasażera, jeśli można przypiąć tort pasami.

Reklama

Jak przewieźć tort w samochodzie? Dopasuj opakowanie na tort do rozmiary wypieku

Do wyboru są specjalne podkładki na tort lub opakowania. Te pierwsze są wodoszczelne dzięki foliom, które zapobiegną ewentualny wyciekom. Opakowanie na tort powinno być dopasowane do wypieku. Przede wszystkim nie może być zbyt małe, aby tort nie został uszkodzony. Zbyt duże opakowanie spowoduje z kolei, że tort może zacząć się przemieszczać wewnątrz opakowania i stracić swój oryginalny wygląd.

Za wożenie tych rzeczy można stracić dowód rejestracyjny

Szczególnym wyzwaniem jest transport tortu piętrowego. Najlepiej, aby poszczególne warstwy przewozić oddzielnie, przy zamówieniu u cukiernika warto zaznaczyć, że interesuje nas tort z ciastem rozkładanym. W tortach piętrowych często stosowane są tzw. Wsporniki cukiernicze, które mają za zadanie utrzymywać całą “konstrukcję" tortu w jednym kawałku.

Opakowanie na tort powinno mieć rączkę i wzmacniane dno, nie zaszkodzi, jeśli w opakowaniu będzie też okienko, które pozwala na bieżąco kontrolować wygląd tortu, a przy okazji będzie miało walory estetyczne. Oczywiście opakowanie na tort powinno być bezzapachowe, aby tort nie przeszedł zapachem papieru czy tworzywa.

Jak przewieźć tort w upał?

Jeśli przewozisz tort w upał zadbaj o to, by jak najdłużej przed transportem spędził w lodówce. Wkładając tort do środka możesz ustawić niską temperaturę klimatyzacji, aby składniki takie jak bita śmietana czy ser lub jogurt nie zaczęły się rozpływać tak szybko.

Tort z bitą śmietaną czy jogurtem wytrzyma poza lodówką do 2 godzin, takie na maślanym kremie wytrzymają poza lodówką nawet 4 godziny. Czas transportu najlepiej ograniczyć do minimum, ale jeśli tort w aucie ma spędzić więcej niż kilkadziesiąt minut, warto zainwestować w specjalne wkładki chłodzące do opakowań na tort. 

Przed transportem tortu zadbaj o to, by wnętrze auta było możliwie dobrze schłodzone i nie stawiaj samochodu w słońcu. Jeśli wejdziesz do nagrzanego wnętrza z tortem, szansa, że jego składnik się roztopią będzie większa. Jeśli opakowanie na tort nie jest zbyt duże możesz też skorzystać z lodówki turystycznej lub torby termicznej.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy