Reklama

SXC, czyli prototyp crossovera od Peugeota

Od 2007 roku w ofercie Peugeota znajduje się opracowany wspólnie z Mitsubishi SUV oznaczony symbolem 4007.

Auto montowane jest przez Japończyków w fabryce w Okazaki i technicznie bazuje na rozwiązaniach mitsubishi outlander. Francuzi postanowili jednak udowodnić światu, że potrafią zbudować sportowo-użytkowy samochód bez niczyjej pomocy. Dowodem tego ma być koncepcyjny model SXC (Shanghai Cross Concept), który zaprezentowany zostanie już za kilka dni, na salonie w Szanghaju.

Samochód w całości zaprojektowany został w... Chinach. Auto mierzy 4870 mm długości, ma 1610 mm wysokości, a jego szerokość to aż 2035 mm. Wymiary to ukłon w kierunku kochających wydłużone auta Chińczyków, rozstaw osi to aż 3000 mm. Auto wyposażono w ogromne 22-calowe felgi oraz wykonane w technologii LED światła do jazdy dziennej.

Reklama

Pojazd napędzany jest systemem hybrid4 - w jego skład wchodzi motor elektryczny oraz benzynowy, doładowany silnik o pojemności 1,6 l. i mocy 218 KM. Sumaryczna moc całego układu to 313 KM. Wg Peugeota SXC zużywa średnio jedynie 5,8 litra benzyny na 100 km, co przekłada się na emisję CO2 na poziomie 143 gramów/km.

Oficjalna premiera prototypu SXC odbędzie się już 19 kwietnia, podczas dni prasowych salonu w Szanghaju.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Peugeot | SUV

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy