Reklama

Renault Clio Cross? Będzie niby-terenówka

W internecie pojawiły się szkice nowego modelu Renault. Pochodzą z one Europejskiego Biura Patentowego i przedstawiają Clio w wersji uterenowionej.

To nie jest pierwszy przypadek, gdy szkice załączone do wniosku patentowego pojawiają się w sieci. Wcześniej podobny przypadek dotyczył m.in. Maserati Quattroporte.

Reklama

Nowa generacja Renault Clio trafiła do salonów w tym roku. We wrześniu na salonie paryskim Francuzi pokazali sportową wersję RS oraz kombi. Wygląda jednak na to, że to nie koniec wariacji na temat tego modelu. Zapewne już w marcu na salonie genewskim będziemy mogli zobaczyć Clio w wersji uterenowionej.

Oczywiście nowy model będzie mocno spokrewniony z Clio hatchback. Zastosowana zostanie ta sama płyta podłogowa i jednostki napędowe. Obecnie nie wiadomo czy nowy model będzie posiadał napęd na cztery koła, wydaje się to jednak mało prawdopodobne.

Warto dodać, że Renault Clio nie będzie jedynym samochodem segmentu B, który będzie dostępny w wersji pseudoterenowej. W przyszłym roku mają pojawić się również podobne wersji Forda Fiesta i Chevroleta Trax, a także Peugeot 2008 (oparty na 208) i Suzuki S-Cross.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy