Renault Arkana. Premiera w... Moskwie

Na salonie samochodowym w Moskwie Renault pokazało nowy model o nazwie Arkana. Pojazd ten - wg producenta - jest jeszcze prototypem, ale wersja produkcyjna ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku.

Renault Arkana to kompaktowy crossover o ciekawej stylizacji i dużym prześwicie, poruszający się na 19-calowych kołach. Będzie mógł być wyposażony w światła główne typu LED oraz napęd na cztery koła. I... to w zasadzie wszystko, co wiadomo o tym modelu.

Arkana ma być pojazdem globalnym. Na początek produkowany będzie w Moskwie i sprzedawany na rynku rosyjskim. Następnie produkcja ruszy w zakładach zlokalizowanych w Azji i tam też pojazd będzie sprzedawany. Brak informacji czy Arkana trafi do Europy.

Renault Arkana to jeden z filarów programu francuskiej firmy o nazwie Drive the Future, który 2022 roku ma dać wzrost sprzedaży do poziomu ponad 5 mln aut rocznie. W tym kontekście olbrzymie znaczenie ma rynek rosyjski, który obecnie dla Francuzów jest nr 2. (do Renault należy większość akcji AwtoWAZ, właściciela Łady).

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy