Kia EV9 przechodzi ostatnie testy przed światowym debiutem

Kia ujawniła szczegóły ostatnich intensywnych testów elektrycznego SUV-a, przed jego światowym debiutem w 2023 roku. EV9 będzie flagowym modelem marki, który ma szanse sporo namieszać w swoim segmencie.

 

Jak poinformowali przedstawiciele koreańskiej marki - Kia EV9 przechodzi ostatnie testy w głównym centrum badawczo-rozwojowym w Namyang. W ich trakcie model jest poddawany wyczerpującym sprawdzianom na podjazdach oraz na wyboistym torze terenowym, gdzie testuje się działanie napędu na 4 koła, a także sprawdza głębokość brodzenia.

Jazda z dużą prędkością, testy precyzji prowadzenia i sprawdziany na matach poślizgowych mają na celu wystawić na próbę każdy element układu jezdnego EV9. Jednocześnie brukowanego drogi umożliwiają sprawdzenie komfortu jazdy i jakości wykonania samochodu. Oprócz programu testowego w centrum badawczo-rozwojowym w Namyang, Kia EV9 jest również poddawana wyczerpującym testom w innych ośrodkach na świecie.

Reklama

Kia EV9 - wciąż niewiele informacji

Kia EV9 ma być oparta na platformie E-GMP (Electric Global Modular Platform) - tej samej, którą zastosowano w modelu EV6 oraz bliźniaczym Hyundaiu Ioniq 5. Niestety na ten moment nie wiadomo nic na temat rozmiarów samochodu, które przypomnijmy, w przypadku projektu studyjnego wynosiły 4930 mm długości, 2055 mm szerokości i 1790 mm wysokości. Trudno także przewidzieć, czy producent pokusi się o wyposażenie pojazdu w akumulator większej pojemności i jakim zasięgiem będzie dysponować.

Na dobrą sprawę zagadką pozostaje także sam wygląd koreańskiego SUV-a. Opublikowane przez producenta zdjęcia zakamuflowanego pojazdu sprawiają wrażenie, że nowy model będzie zbliżony do pierwszych wizualizacji pokazanych w marcu tego roku. Kanciasta stylistyka przypomina także niedawno zaprezentowaną Niro drugiej generacji.

Na więcej informacji wciąż musimy poczekać.  

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kia | Kia EV9
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy