Reklama

Hummer jak corvette!

Targi SEMA w Las Vegas to nieliczna impreza, na której możemy odpocząć od dyktatu ekologii.

Tam liczą się tylko wyjątkowe samochody, często z wyjątkową mocą, które wyjątkowo nie przejmują się normami emisji dwutlenku węgla.

Właśnie do tego typu pojazdów trzeba zaliczyć hummera H3R. Jest to najmniejsza wersja tego terenowego auta, pod którego maską znajdziemy... siedmiolitrowy silnik V8, zaimportowany prosto z chevroleta corvette Z06!

To nie oznacza jednak, że H3R przeistoczył się z pogromcy bezdroży w pożeracza szos. Wprost przeciwnie.

Samochód otrzymał 20-calowe alufelgi, podwójny układ wydechowy o czterech (umieszczonych centralnie!) końcówkach, większe hamulce i mocniejsze dyferencjały. Zachowano natomiast wysoki prześwit, a auto otrzymało terenowe opony. Dodatkowo na tylnej klapie pojawił się kanister z benzyną. Znaczy, że H3R chyba dużo pali... Niestety, General Motors nie podał osiągów tego potwora.

Reklama

Tych którzy widzieliby się w takim samochodzie musimy jednak rozczarować. Hummer H3R jest prototypem i Amerykanie nie przewidują wdrożenia go do seryjnej produkcji.

TUTAJ motoryzacja jakiej nie znacie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: impreza | Hummer | Corvette

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy