Reklama

Gran coupe od BMW

Wprawdzie czterodrzwiowe coupe nie są już dzisiaj niczym nowym, ale poza Audi, Mercedesem i Volkswagenem niewielu producentów może się pochwalić tego typu autem. Teraz do tego grona zamierza najwyraźniej dołączyć kolejna niemiecka marka - BMW.

Na salonie samochodowym w Pekinie producent z Monachium zaprezentował nowy prototyp o nazwie gran coupe. W dynamicznej sylwetce pojazdu można się doszukiwać kształtów serii 6. Jest więc bardzo prawdopodobne, że samochód wejdzie na rynek jako 6 gran coupe.

Auto mierzy zaledwie 1,4 m wysokości i jest o 10 mm niższe niż nowa seria 5. W linii nadwozia bez trudu odnajdziemy cechy charakterystyczne dla innych coupe spod znaku wirującego śmigła. W oczy rzucają się również reflektory wykonane w technologii LED oraz imponujące felgi ze stopów lekkich.

Producent nie chwali się ani wnętrzem, ani danymi technicznymi, co może sugerować, że prezentowany w Chinach model to jedynie makieta wykonana w skali 1:1. BMW nie podaje również, kiedy samochód mógłby trafić do produkcji. Można się jednak spodziewać, że na pojawienie się w ofercie nowego auta nie trzeba będzie zbyt długo czekać.

Reklama

Fakt występowania czterodrzwiowych coupe w ofertach Audi i Mercedesa na pewno wpływa na inżynierów z Bawarii motywująco.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: granie | Audi | BMW | coupe | Gran Coupe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy