Elektryczny Rolls-Royce Spectre wszedł w drugą fazę testów drogowych

Rolls-Royce kontynuuje program testowy swojego pierwszego w historii elektrycznego modelu. Po niedawno zakończonym sprawdzianie w pobliżu koła podbiegunowego, Spectre udał się w okolice Lazurowego Wybrzeża, gdzie czeka go pokonanie 625 000 kilometrów dróg.

 

Rolls-Royce Spectre to wyczekiwany elektryczny model brytyjskiego producenta, którego premiera została zaplanowana na czwarty kwartał 2023 roku. Samochód ma być najbardziej skomunikowanym Rolls-Roycem w historii, łączącym w pełni elektryczny napęd oraz zaawansowany system przetwarzania informacji z nowoczesną konstrukcją stworzoną przez brytyjskich inżynierów.

Jak poinformowali przedstawiciele marki - po zakończeniu wymagających testów w specjalistycznym kompleksie w pobliżu koła podbiegunowego - model udał się w okolice Riwiery Francuskiej, gdzie pokona w sumie 625 000 kilometrów dróg.

Reklama

Na torze i w warunkach drogowych

Pierwsza część, drugiej fazy testów obejmuje m.in. liczne sprawdziany na słynnym francuskim torze Autodrome de Miramas. Obiekt, który niegdyś gościł zawody Grand Prix, jest obecnie uznawany za jeden z najnowocześniejszych ośrodków testowych i rozwojowych. To właśnie tam inżynierowie Rolls-Royce’a będą mogli przyjrzeć się możliwościom Spectre w prawdziwie wyczynowych warunkach.

Cześć druga testów na Lazurowym Wybrzeżu to głównie jazda wieloma malowniczymi drogami, skrytymi wśród prowansalskich winnic. Brytyjski producent nie ukrywa, że to właśnie ten region cieszy się największą popularnością wśród klientów superluksusowej marki. Dogłębne sprawdzenie samochodu w tych warunkach ma dać odpowiedzi na wiele pytań dotyczących komfortu i codziennego użytkowania modelu.

Najważniejszy Rolls-Royce w historii

Spectre został opisany przez szefów Rolls-Royce’a jako najważniejszy samochód w 118-letniej historii firmy. Pojazd ma bazować na aluminiowej ramie, która stanowi także podstawę obecnych modeli Phantom, Ghost i Cullinan. Jego stylistyka ma nawiązywać do Phantoma Coupe, a cechą charakterystyczną będą dzielone reflektory przednie. Będzie to również pierwsze coupe Rolls-Royce'a od 1926 roku z 23-calowymi kołami.

Premiera tego wyjątkowego modelu została zaplanowana na czwarty kwartał 2023 roku.

Zmiany w badaniach technicznych samochodów. Będą kary, ale bez podwyżek stawek

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rolls-Royce | Rolls-Royce Spectre
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama