Reklama

Concept C i S, czyli dwie nowe hondy

Na salonie w Pekinie nie mogło zabraknąć producentów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Aż dwa samochody koncepcyjne zaprezentowała w Chinach Honda.

Pierwszym z nich jest model o nazwie concept C, będący zapowiedzią nowego kompaktowego sedana zaprojektowanego specjalnie z myślą o klientach z Państwa Środka.

Reklama

Auto, którego produkcja ruszyć ma już w styczniu, zaprojektowane zostało przy współpracy chińskich i japońskich biur stylistycznych Hondy. Linie pojazdu - przynajmniej, jeśli wierzyć przedstawicielom marki - inspirowane były artystycznymi wizjami, odgrywających ważną rolę w azjatyckiej kulturze, smoków.

Z europejskiej perspektywy ważniejszy jest jednak drugi z koncepcyjnych modeli japońskiego producenta - model concept S. Debiut auta na salonie w Pekinie nie jest przypadkowy - Honda zamierza wprowadzić go do produkcji już niebawem. Co ważniejsze, auto nie będzie jednak oferowane wyłącznie w Chinach - Japończycy chcą, by samochód stał się pojazdem globalnym, który zadbać ma o pozycję Hondy na rynkach wschodzących.

Niestety, oprócz planów wprowadzenia go do produkcji, o samym aucie niewiele wiadomo. Pewne jest, że zaprezentowany właśnie prototyp ma napęd hybrydowy, jednak trudno przypuszczać, by Japończycy odważyli się na podobny krok w przypadku pojazdu produkcyjnego.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | samochody koncepcyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje