Reklama

Tak wygląda nowe renault twingo

W 1993 roku zadebiutował pojazd, który zatrząsł światem motoryzacji. Renault twingo - bo o nim mowa - szokowało nie tylko wyglądem.

Francuzi postanowili opracować auto klasy supermani, które pod względami praktyczności i przestronności śmiało mogłoby stawać w szranki z pojazdami segmentu B.

Samochód bezsprzecznie wyprzedzał swoją epokę - jednobryłowe, "jajowate" nadwozie (inspiracją którego był podobno polski beskid), deska rozdzielcza z elektronicznymi zegarami, czy chociażby przesuwana tylna kanapa wyznaczyły nowe standardy w konstruowaniu aut miejskich.

Auto cieszyło się tak dużym powodzeniem, że pozostało w ofercie francuskiej firmy przez rekordowe 13 lat!

Reklama

W 2007 roku Renault wprowadziło na rynek kolejną generację twingo. Niestety - pozbawiony wielu stylistycznych cech poprzednika pojazd nie spotkał się już z tak ciepłym przyjęciem jak pierwsza seria. By zmienić ten stan rzeczy Francuzi zdecydowali się właśnie poddać auto gruntownej modernizacji.

Zmodernizowane twingo, które zadebiutuje na wrześniowym salonie we Frankfurcie to zapowiedź nowego stylu, jaki reprezentować mają kolejne auta francuskiej marki. Podstawowym założeniem obecnego "języka designu" jest podkreślenie przynależności auta do rodziny pojazdów Renault. Z tego względu na osłonie chłodnicy pojawił się duży, rozpoznawalny z daleka symbol firmy. Francuzi postanowili również nawiązać do pierwszego wcielenia modelu - przeprojektowany pas przedni, na którym pojawiły się duże, okrągłe halogeny stanowi - jak twierdzi producent - "hołd złożony pierwszej generacji twingo".

Firma nie ujawniła jeszcze danych technicznych, można się jednak spodziewać, że paleta jednostek napędowych nie ulegnie zmianie. Wiadomo natomiast, że samochód trafić ma do salonów na początku przyszłego roku.

Czy zmodernizowane twingo powtórzy sukces swojego kultowego już poprzednika? O tym przekonamy się za kilka lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie | Renault Twingo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje