Reklama

Nissan leaf - kiedy w Polsce i za ile?

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich, którym nie jest obojętny los topniejących lodowców i powiększającej się (podobno) dziury ozonowej.

Nissan poinformował właśnie, że model leaf - pierwsze produkowane seryjnie kompaktowe auto z napędem elektrycznym, które otrzymało prestiżowy tytuł "Samochodu Roku 2011" - od 2013 roku dostępne będzie również w Polsce. Plan zakłada, że w ciągu pierwszego roku sprzedaży nabywców znajdzie ponad 100 egzemplarzy tego samochodu.

Przypominamy, że ważące 1525 kg auto napędzane jest wyłącznie motorem elektrycznym o mocy 109 KM i momencie obrotowym 280 Nm.

Napęd przekazywany jest na przednią oś za pomocą automatycznej skrzyni biegów. Przyspieszenie do 100 km/h trwa 12 sekund, prędkość maksymalna to 160 km/h.

Umieszczone w tylnej części pojazdu baterie o masie 250 kg, przy jeździe z prędkościami do 60 km/h zapewniają zasięg 200 km. Jeśli kierowca chce w pełni wykorzystywać temperament jednostki napędowej, realny zasięg to około 145 km.

Reklama

Pełne ładowanie baterii "w warunkach domowych" (bezpośrednio z gniazdka) trwa osiem godzin.

Jeśli skorzystamy z punktu ładowania wyposażonego w specjalną przystawkę, akumulatory doładować można do 80 proc. pojemności w 30 minut.

Auto trafi do naszych salonów w 2013 roku. Chociaż jego cena nie została jeszcze ostatecznie skalkulowana, można się spodziewać, że - podobnie, jak na innych rynkach - będzie się ona wahać w okolicach 30 tys. euro.

Jaki jest nissan leaf, jak jeździ, jaki jest jego zasięg? Tego wszystkiego dowiecie się z naszej relacji filmowej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nie | Nissan Leaf

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama