Lamborghini Aventador Superveloce Roadster. Znamy cenę!

Jedną z gwiazd samochodowego weekendu w Pebble Beach było Lamborghini Aventador w limitowanej serii Superveloce Roadster.

Powstać ma jedynie 500 egzemplarzy pojazdu, za który klienci na Starym Kontynencie będą musieli zapłacić co najmniej 357 tys. euro plus VAT.

Na tle standardowego Lamborghini Aventador Roadster odmiana Superveloce wyróżnia się niższą o 50 kg masą i wzmocnioną o 50 KM jednostką napędową. Auto waży dokładnie 1575 kg i legitymuje się mocą 750 KM. Na każdy koń mechaniczny przypada więc 2,1 kg. Na sprint do 100 km/h samochód potrzebuje zaledwie 2,9 s. Prędkość maksymalna to aż 350 km/h.

Jednym z rozwiązań, które na pewno przypadną do gustu klientom, jest regulowana elektrycznie tylna szyba, której opuszczenie pozwala cieszyć się grzmieniem umieszczonego za plecami V12. Każdy z dwóch - wykonanych z włókien węglowych - niezależnych elementów składanego dachu o masie 6 kg, po zdemontowaniu, mieści się w bagażniku.

Reklama

Pierwsze egzemplarze Lamborghini Aventador Superveloce Roadster trafić mają do nabywców z początkiem przyszłego roku. Chętni na zakup auta powinni się pospieszyć. Limitowana do 600 egzemplarzy seria Aventadorów w wersji Superveloce z zamkniętym nadwoziem rozeszła się w trzy miesiące od premiery.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lamborghini Aventador
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama