Kosmiczny kokpit nowego Peugeota. Niczym z gwiezdnego krążownika

Francuscy projektanci muszą być wielkimi fanami filmów science-fiction. W przeciwnym razie ciężko będzie wytłumaczyć, dlaczego i-Cookpit nowego Peugeota 3008, wygląda jak wnętrze kosmicznego krążownika z przyszłości.

 

Debiut nowego Peugeota 3008 zbliża się wielkimi krokami. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejną odsłonę SUV-a poznamy jeszcze we wrześniu tego roku. Przed rynkową premierą Francuzi postanowili podgrzać atmosferę i pokazali wnętrze nadchodzącego modelu. Ja ciągle szukam szczęki na podłodze!

Każdy Peugeot doczeka się kosmicznego wnętrza

Francuzi naprawdę się popisali! Najnowsza odsłona i-Cookpit pokazuje, jak samochody Peugeota będą wyglądać w przyszłości. Co ciekawe, rozwiązania prezentowane przez francuską markę, zaczynają coraz bardziej przypominać kosmiczne, koncepcyjne samochody. Spójrzcie chociażby na ten gigantyczny wyświetlacz, który wisi w powietrzu.

Reklama

Wielki ekran lewituje nad deską rozdzielczą

We wnętrzu nowego Peugeota 3008, a później także innych modeli, zadebiutuje zakrzywiony ekran o przekątnej 21-cali. Panoramiczny wyświetlacz będzie pełnić rolę cyfrowych wskaźników i centralnego ekranu do obsługi multimediów. Do sterowania kluczowymi funkcjami, kierowca będzie mógł skorzystać z ekranu szybkiej obsługi i-Toggles, który można całkowicie dostosować do swoich preferencji - zupełnie jak widgety w naszym smartfonie.

Nowa kierownica, opadający tunel i lepsze materiały

Modernizacji poddano także kierownicę - ona wciąż jest kompaktowych rozmiarów, jednak przybrała bardziej kanciaste kształty. Widać to chociażby po kształcie poduszki i przyciskach. Zupełnie na nowo został wymyślony także tunel środkowy. Teraz jest swego rodzaju pomostem pomiędzy ekranem i-Toggles, a podłokietnikiem. Dla komfortu obsługi wkomponowano w niego pokrętło głośności multimediów, przycisk od świateł awaryjnych, selektor trybów jazdy i przyciski klimatyzacji. 

W ciekawy sposób producent zaprojektował także półkę na telefon. Wygląda na to, że przychodzące powiadomienia nie będą odwracać uwagi kierowcy, bowiem ekran będzie zasłonięty przez opadający tunel środkowy. Na zdjęciach widzimy topową wersję wyposażenia “GT", której kabina jest ozdobiona szarą tkaniną, aluminiowymi wstawkami i efektownym podświetleniem ambientowym (dostępne 8 kolorów). Na ten moment nie wiemy, jakie inne opcje wykończenia będą oferowane w nowym modelu.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Peugeot | Peugeot 3008
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy