Citroen C5 Aircross z nowym hybrydowym układem napędowym

​Citroen C5 Aircross będzie dostępny z nowym napędem hybrydowym. Jest to znany z Peugeota 308 hybrydowy układ typu plug-in o mocy 180 KM.

Na początku roku Citroen C5 Aircross został poddany face-liftingowi. Ale to nie znaczy, że Francuzi odłożyli już ten model na półkę. Przeciwnie, inżynierowie stale pracują, samochód otrzymał właśnie nowy układ napędowy, a to nie koniec zmian.

Nowa wersja właściwie niewiele różni się od 225-konnego hybrydowego napędu, który jest cały czas dostępny w Citroenie C5 Aircross. Oba oparte są na silniku 1.6 Puretech, który generuje 150 albo 180 KM. W połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 110 KM, daje to moc systemową wynoszącą odpowiednio 180 albo 225 KM. Obie wersje standardowo posiadają automatyczną skrzynię biegów.

Reklama

Hybryda plug-in zastąpi wariant benzynowy

Nowa hybrydowa wersja o mocy 180 KM zastąpi wycofywaną z oferty benzynową jednostkę o tej samej mocy.

Citroen C5 Aircross Plug-in Hybrid 180 (tak brzmi pełna nazwa) posiada baterię o pojemności 12,4 kWh i w trybie elektrycznym może przejechać do 58 km. Co ciekawe, wersja 225 KM otrzymała właśnie większą baterię, o pojemności 14,2 kWh, dzięki czemu zasięg w trybie elektrycznym ma sięgać 64 km. 

Zmiany również w Citroenie C5 X

Citroen poinformował również, że model C5 X (który poza nazwą niewiele ma wspólnego z C5 Aircross) otrzymał aktualizację oprogramowania, dzięki czemu zasięg w trybie elektrycznym ma wzrosnąć z 55 do 63 km, i to pomimo zachowania baterii o pojemności 12,4 kWh (11,3 kWh netto).

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Citroen C5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy