Reklama

BMW M3 GTR wyjeżdża na drogi

W lutym BMW zaprezentuje swój nowy samochód sportowy stworzony do poruszania się po drogach publicznych. Będzie to model M3 GTR napędzany 4-litrowym silnikiem V8 o mocy 350 KM, który do tej pory znaliśmy z wyścigowej serii American Le Mans (ALMS). Od stycznia ruszy jednak produkcja "cywilnej" wersji tego auta i już każdy fan niemieckiej marki i mocnych wrażeń będzie mógł zakupić sobie BMW M3 GTR. ZOBACZ jego większe zdjęcie.

Nie jest to jednak pojazd dla każdego. Konstrukcja z włókien węglowych oraz brak jakiegokolwiek wyposażenia poprawiającego komfort przy niebagatelnej cenie, około 250 tysięcy euro z pewnością odstraszą wielu przypadkowych klientów. BMW M3 GTR jest bowiem skierowane do największych maniaków i fanów sportowej jazdy. Niewielka masa pojazdu (1350 kg) wprowadzana w ruch przez potężny silnik gwarantuje niecodzienne emocje. Moc 4-litrowej jednostki V8 została ograniczona z 450 KM do 350 KM, w celu zmniejszenia w wersji drogowej emisji szkodliwych spalin oraz poziomu hałasu. We wszystkich innych aspektach "cywilne" BMW M3 GTR nie odbiega daleko od swojego wyścigowego odpowiednika.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW | BMW M3

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy