Reklama

Auto zwane "Baby Rolls'em"

Rolls-Royce opublikował zdjęcia nowego samochodu o nazwie ghost.

Prototyp tego pojazdu pokazano w Genewie, gdzie nosił on nazwę EX200. Wersja produkcyjna ma zadebiutować za tydzień we Frankfurcie nad Menem.

Reklama

Ghost, który zapoczątkuje drugą po phantomie linię modelową, będzie produkowany w fabryce Rolls-Royce'a w angielskim Goodwood. Malowania, wykończenia drewnem i skórą będą takie same jak w phantomach.

Rolls-Royce poinformował, że fabryka w Goodwood już od 18 miesięcy jest przygotowywana do uruchomienia produkcji nowego modelu.

Baby Rolls ma 5,40 m długości i technicznie bazuje na... BMW 760. Samochód napędzany jest 6.6-litrowym silnikiem V12 o mocy 570 KM i momencie 780 Nm. Moment trafia na koła za pośrednictwem ośmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów ZF. Ghost przyspiesza do 100 km/h w 4,8 s, prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Średnie zużycie paliwa producent określił na 13,6 l/100 km.

Ciekawostkę stanowią tylne drzwi auta, które otwierają się (pod kątem 83 stopni) w przeciwną strone niż przednie. Mimo wszystko, ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej sztywności karoserii Rolls-Royce nie zdecydował się na rezygnację ze środkowego słupka.

Cenę małego rollsa ustalono na 230 tysięcy euro. Bez podatków, które w zależności od kraju będą wynosiły około 100 tysięcy euro... Z punktu widzenia budżetu to na pewno dobre auto na kryzys.

Zobacz rolls-royce'a ghost na filmie:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ghost | baby | auto | Rolls-Royce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje