Reklama

50 lat minęło

Pierwszy egzemplarz pojawił się na japońskim rynku w 1950 roku, a jego dokonania - wjazd na wysokość szóstej stacji na górze Fiji - nie powtórzył żaden inny samochód z napędem na cztery koła. Modele tego auta niejednokrotnie brały udział w interwencjach ONZ, pojawiały się na trasach rajdów terenowych, ale również uznane zostały za luksusowe limuzyny doskonałe na autostrady i leśne dukty. O jakim samochodzie mowa? O obchodzącej swoje pięćdziesiąte urodziny Toyocie Land Cruiser!

Na 50 urodziny modelu Land Cruiser Toyota przygotowała okolicznościową serię tego auta: Land Cruiser 90 "50 Urodziny" oraz Land Cruiser 100 "50 Urodziny", która stanowi kontynuację tradycji zapoczątkowanej w 1950 roku przez model serii BJ. Charakterystycznymi cechami tych luksusowych modeli są klimatyzacja, skórzana tapicerka, drewniane wykładziny, obręcze kół o specjalnym wzorze oraz plakietki upamiętniające rocznicę.

Land Cruiser jest modelem, który zawsze miał szczególne znaczenie dla Toyoty. To właśnie ten bezkompromisowy samochód z napędem na cztery koła wprowadził japoński koncern w początku lat pięćdziesiątych na niezbadane dotąd światowe rynki. Jedni entuzjaści jazdy w terenie określają model Land Cruiser ciepło, jako "The Toy" (zabawka). Inni, na rynkach Ameryki Łacińskiej zwą ten samochód "El Macho".

Reklama

Z czasem legenda terenowej toyoty obrastała w cechy takie, jak bezpieczeństwo, wytrzymałość, przestronność, wygoda, dobre osiągi oraz niespotykane możliwości. Dziś wszyscy znają Toyotę Land Cruiser. Historyczne już, pierwsze wersje tego modelu: seria 20, BJ czy też seria 40 zaznaczyły swoją obecność w historii motoryzacji. W 1984 roku pojawiła się seria 70 ze znakomitymi modelami RJ 70 wyposażonymi w 105-konne silniki benzynowe o pojemności 2,4 litra oraz LJ 70 z 72-konnym dieslem o tej samej pojemności. W roku 90 zadebiutowała seria 90, a już w 1998 pojawiła się seria 100, która przez wielu została uznana "Królem aut 4x4".

Wszystkiego najlepszego Land Cruiser.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urodziny | cruiser | Auta | 50+

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy