Jeep Grand Cherokee w nowych wersjach

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku Jeep zaprezentował Grand Cherokee w ekskluzywnej odmianie Summit oraz bardzo terenowej Trailhawk.

W gamie, zmodernizowanego w 2013 roku, Jeepa Grand Cherokee figuruje już topowa wersja Summit, ale ta pokazana w Nowym Jorku zauważalnie się od niej różni. Producent zdecydował się na wyposażenie jej w nowy zderzak, grill oraz polerowane, 20-calowe alufelgi.

We wnętrzu z kolei zastosowano, częściowo pikowaną, skórę Nappa. Skórzane wykończenie, w tym deski rozdzielczej, występuje również w innych wersjach Grand Cherokee, ale tutaj znalazła się ona też na konsoli środkowej. Podsufitka, tak jak w obecnej wersji Summit, ma fakturę zamszu, a samo wnętrze dostępne jest w czterech wariantach kolorystycznych (obecnie w dwóch).

Reklama

Drugą nowością jest Grand Cherokee w najbardziej terenowej odmianie - Trailhawk. Łatwo go rozpoznać po zderzaku z dwoma, czerwonymi hakami, czarnym wzorze na masce oraz 18-calowych alufelgach o nowym wzorze.

Trudno natomiast nam określić na ile lepiej odmiana ta będzie się sprawdzała w terenie. Jest to może kwestia różnicy w specyfikacjach, między wersjami na rynek amerykański i europejski, ale pomimo zapewnień o zmienionym zawieszeniu pneumatycznym i zwiększonym prześwicie, wcale nie jest on większy od tego, oferowanego przez inne wersje Grand Cherokee’a. Natomiast takie elementy, jak terenowe opony i osłony podwozia, należą do opcjonalnego pakietu offroad, w który za 5000 zł wyposażymy dowolną wersję tego SUVa.

Na ocenę tego, na ile Trailhawk jest dzielniejszy w terenie, od pozostałych wersji Grand Cherokee, będziemy musieli zatem poczekać, aż pojawi się jego europejska specyfikacja.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeep Grand Cherokee

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy