Reklama

Będzie nowy flagowy citroen!

Mamy świetną wiadomość dla fanów Citroena.

Gregorie Oliver - szef azjatyckiego oddziału francuskiej marki potwierdził w jednym z wywiadów, że szefostwo Citroena zapaliło zielone światło dla reprezentacyjnej konceptu o nazwie metropolis, który oglądać można było m.in. na wystawie Expo. Oliver dodał, że zbudowany w oparciu o podzespoły modelu C6 metropolis na pewno trafi do produkcji, zachowa też większość cech stylistycznych prototypu.

Chociaż metropolis zaprojektowany został w Chinach z uwzględnieniem specyficznych warunków tego rynku, w nadwoziu odnajdziemy nawiązania do słynnych modeli z historii francuskiej firmy Auto podobnie jak C6, XM i CX jest sedanem ma też charakterystyczną, wklęsłą szybę tylną (znaną z CX i C6). Luksusowe wnętrze było natomiast inspirowane m.in. chińskimi wachlarzami. O komfort pasażerów dba tradycyjne dla Citroena, hydropneumatyczne zawieszenie.

W prototypie zaprezentowanym na wystawie Expo w Szanghaju zastosowano napęd hybrydowy. Głównym źródłem mocy była dwulitrowa jednostka V6 o mocy 272 KM i momencie 375 Nm wspomagana przez silnik elektryczny o mocy maksymalnej 95 KM.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wiadomość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy