Reklama

Polskie drogi

Szaleńcza ucieczka motocyklisty przed policją, zakończona wypadkiem

Kierujący motorem rozpędzał się w centrum miasta nawet do 155 km/h! Jego ucieczka zakończyła się zderzeniem z innym autem.

Policjanci poruszający się radiowozem wyposażonym w wideorejestrator na ulicy Partyzantów (Bielsko Biała), zauważyli motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością w kierunku centrum miasta. Tablica rejestracyjna w pojeździe zagięta była w sposób uniemożliwiający jej odczytanie. Kierujący motocyklem marki Honda został zarejestrowany podczas jazdy z prędkością 86 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Reklama

Radiowóz ruszył za nim używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na które kierujący nie reagował. Motocyklista - nie zważając na duży ruch pojazdów - nieprawidłowo wyprzedzał innych uczestników ruchu. Prędkość pościgu momentami osiągała ponad 155km/h! W czasie ucieczki sprawca przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, wyprzedzał inne pojazdy na ciągłej linii, a także wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.

W pewnym momencie zbliżył się on do Fiata Punto, którego kierowca, widząc za sobą radiowóz jadący "na sygnale", włączył kierunkowskaz i próbował zmienić pas ruchu z lewego na prawy. Pędzący z dużą prędkością motocyklista nie był w stanie wyhamować i najechał na tył tego samochodu. Zderzenie wyglądał bardzo groźnie - motocyklista koziołkował i upadł na jezdnię. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. W czasie zatrzymania wyrywał się i próbował uciec, więc został skuty kajdankami.

29-letni mieszkaniec Kęt był trzeźwy, ale nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, za to posiadał prawo jazdy kategorii B. Tablica w motocyklu była zagięta pod siedzisko, tak aby nie było możliwości jej odczytania. Ponadto została ona przerobiona przez sprawcę - m.in. litera "C" została zmieniona na "O". Za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz popełnione wykroczenia w ruchu drogowym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Policja

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wypadek | motocyklista | Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama