Afera "dieselszwindel"

Smutne wieści. Targi w Lipsku odwołane!

Mamy złe wiadomości dla licznych fanów motoryzacji z zachodniej Polski którzy, jak co roku, wybierali się na targi motoryzacyjne AMI w Lipsku.

Dyrekcja Spółki Targi Lipskie GmbH i Międzynarodowy Związek Producentów Samochodów Osobowych (VDIK) poinformowały właśnie, że tegoroczna impreza w Lipsku została odwołana!

Jak wyjaśnił Martin Buhl-Wagner - prezes zarządu Targi Lipskie GmbH - "Jeszcze kilka dni temu liczba zgłoszonych wystawców znajdowała się na poziomie z 2014 roku i byliśmy pewni, że w kwietniu czekają nas udane targi".

Niestety cięcia budżetowe spowodowane słabą koniunkturą na europejskich rynkach sprawiły, że producenci zmuszeni zostali do szukania oszczędności. Już wstępne rezerwacje największych graczy na motoryzacyjnym rynku dotyczyły zdecydowanie mniejszych niż do tej pory powierzchni wystawienniczych.

Reklama

"Ostatnie dni przyniosły bezprecedensową sytuację. Wiele koncernów w krótkich odstępach czasu wycofało swój udział. Taki stan rzeczy zmusił nas do podjęcia trudnej decyzji o odwołaniu tegorocznej edycji. Jest nam bardzo przykro wobec fanów AMI z Niemiec, Polski i Czech, którzy planowali swój pobyt na targach - dodał Martin Buhl-Wagner.

Sytuacja jest dość niezwykła. Na targach w Genewie mieliśmy do czynienia z prawdziwym wysypem nowości, zaś sprzedaż samochodów na rynkach europejskich rośnie, szczególnie dobrze radzą sobie producenci samochodów z segmentu premium. W zasadzie jedynym koncernem, który zmaga się z problemami jest Volkswagen, który musi likwidować skutki skandalu związanego z oszustwami dotyczącymi zaniżania spalin.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy