Polskie drogi

Zajechał drogę, pukał się w głowę, a na koniec...

Mało który właściciel samochodu osobowego zdaje sobie sprawę z długości drogi hamowania pojazdu ciężarowego. A trzeba wiedzieć, że z reguły jest ona kilkukrotnie dłuższa niż w przypadku osobówki.

O zasadzie zachowanie pędu warto pamiętać zawsze, niezależnie od tego, czy poruszamy się ciężarówką, samochodem osobowym, czy - chociażby - rowerem. Tam, gdzie w grę wchodzi zauważalna dysproporcja mas, powiedzenie "duży może więcej" nie jest wcale sloganem.

Poniżej prezentujemy kolejny filmik obrazujący brak pomyślunku wśród kierujących. Tym razem wykazał się nim pewien młodzieniec podróżujący skuterem. Pomijając już fakt, że wymusił pierwszeństwo przejazdu i "uraczył" autora nagrania obraźliwym gestem, jego późniejsze zachowanie trudno nazwać w inny sposób, jak tylko czystą głupotą.

Koszulka z krótkim rękawem, krótkie spodenki i nagłe hamowanie przed rozpędzonym autobusem... Mężczyzna na skuterze nie tylko oddał swoje życie w ręce człowieka, którego właśnie zdenerwował, ale naraził na obrażenia również pasażerów autobusu...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: skuter
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy