Polskie drogi

Wstrząsające nagranie potrącenia rowerzystki

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował na trzy miesiące obywatela Rosji, który w wyniku szaleńczej jazdy potrącił prawidłowo jadącą rowerzystkę. Do zdarzenia doszło na drodze z Czerwieńska do Zielonej Góry.

Wypadek wydarzył się w minioną sobotę ok. godz. 17.30. Kierujący Ople Astrą, jadąc od strony miejscowości Płoty zbyt szybko wszedł na zakręt, w którym zaczął mocno hamować. W efekcie auto wpadło w poślizg - tył samochodu stracił przyczepność. Astra uderzyła w barierę energochłonną znajdującą na zewnątrz zakrętu, a następnie po odbiciu się od niej wpadła na przeciwny pas jezdni, gdzie potrąciła jadącą prawidłowo 33-letnią rowerzystkę.

Kierujący tuż po zdarzeniu próbował uciekać, ale został zatrzymany przez świadków wypadku i przekazany policjantom. Jeden ze świadków, pan Grzegorz Czarnecki przekazał policjantom zapis z rejestratora z nagraniem przebiegu zdarzenia.

Reklama

Od zatrzymanego mężczyzny - sprawcy wypadku - wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu, jednak odmówił on poddania się badaniu stanu trzeźwości. Policjanci podjęli decyzję o pobraniu krwi do badania nie tylko na obecność alkoholu w organizmie, ale także środków odurzających. Kierującym okazał się 36-letni obywatel Rosji. Mężczyzna został zatrzymany, a jego samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu.

W wyniku zdarzenia 33-letnia rowerzystka doznała poważnych obrażeń: złamania żuchwy, a także obu rąk.

Policjanci wystąpili za pośrednictwem prokuratora do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze przychylił się do wniosku i zdecydował o aresztowaniu 36-latka na 3 miesiące.

Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy