Polskie drogi

Smart Stop! Pokemon Go może cię zabić!

Mazowiecka drogówka zaczyna kampanię społeczną "Smart Stop", której celem jest zwrócenie uwagi niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jak nierozważne korzystanie z telefonów komórkowych może być niebezpieczne i tragiczne w skutkach, kiedy jesteśmy pieszym korzystającym z drogi.

Policja przypomina o tym przed przypadającym w piątek Światowym Dniem Bez Telefonu Komórkowego.

Celem kampanii jest poprawa zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego korzystających ze smartfonów. Jak podkreślają organizatorzy kampanii,  wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale też na pasach: "nie odcinaj się od rzeczywistości". Adresatami kampanii są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.  

Kampania realizowana będzie głównie w szkołach, gdzie przedstawiciele policji będą prezentowali spot "Smart Stop", przygotowany podczas Kameralnego Lata 2016 w Radomiu. Kampania będzie prowadzona z całą siłą od września, gdyż adresatem kampanii są dzieci oraz młodzież szkolna, a następnie ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie.

Reklama

Premiera policyjnego filmu zbiegła się z wybuchem popularności gry Pokemon Go, która zmusza użytkowników to poszukiwania Pokemnów w świecie rzeczywistym, kierując się mapą na smartfonie. Policjanci w wielu krajach już donoszą o niebezpiecznym zachowaniu się pieszych, którzy wpatrzeni w ekrany telefonów sposób nieuważny poruszają się w ruchu drogowym i wchodzą na jezdnię...

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: pokemon go | piesi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy