Polskie drogi

Policjanci szkolą się z panowania nad samochodami

Pościgi, szybki dojazd na miejsce interwencji, konwojowanie wymagają od policjantów sporych umiejętności w kierowaniu pojazdem uprzywilejowanym. Ich doskonalenie wiąże się z treningiem, który policjanci odbywają na specjalnie przygotowanym torze pod okiem ekspertów.

Codzienna służba lubuskich policjantów to przede wszystkim udzielanie pomocy społeczeństwu, rozwiązywanie skomplikowanych spraw i zatrzymywanie przestępców. Bardzo często wszystkie te czynności wiążą się z kierowaniem pojazdem uprzywilejowanym w ekstremalnych warunkach, co wymaga od funkcjonariuszy wyjątkowych umiejętności.

Dlatego też, policja prowadzi cykliczne szkolenia, podczas których mundurowi z całego województwa podnoszą swój poziom wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu kierowania radiowozem. Wszystko to odbywa się pod okiem policyjnych ekspertów, którzy na bieżąco doradzają funkcjonariuszom jak lepiej wykonać dany element.

Reklama

Ćwiczona jest jazda slalomem w przód i tył, omijanie przeszkód, hamowanie awaryjne, kierowanie na łuku drogi i wyprowadzenie pojazdu z poślizgu, do czego wykorzystywane są tzw. troleje.

Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama