Polskie drogi

Nielegalny kierowca w niemieckim autokarze

Podczas kontroli przeprowadzonej w autobusie należącym do niemieckiego przewoźnika, opolscy pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili, że jeden z kierowców przebywa nielegalnie na terenie Polski.

Do zdarzenia doszło na opolskim odcinku autostrady A4. W okolicy Brzegu inspektorzy opolskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli autobus należący do niemieckiego przewoźnika, wykonujący regularne kursy z Niemiec na Ukrainę.

W trakcie kontroli okazało się, że na pokładzie jest aż trzech kierowców, z których żaden nie rejestrował czasu swojej pracy, za co zostali ukarani mandatami po 2 tysiące złotych. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, które może zakończyć się karą do pięciu tysięcy złotych.

Reklama

Dodatkowo ujawniono, że jeden z kierowców autobusu przebywa na terenie Polski z naruszeniem przepisów ruchu wizowego. Został on zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Po uiszczeniu kaucji autobus został dopuszczony do dalszej jazdy.


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy