Polskie drogi

Niebezpieczny wyciek z cysterny

Najprawdopodobniej źle zabezpieczony zawór w cysternie doprowadził do rozlania się materiału niebezpiecznego (ADR) na jednym z gdańskich rond.

28 marca do inspektorów ITD pracujących na punkcie kontrolnym w Gdańsku zgłosili się kierowcy, którzy powiadomili o stwarzającej niebezpieczeństwo oleistej substancji rozlanej na pobliskim rondzie. Jak się okazało, zanieczyszczony plamą oleju został również sąsiadujący ze skrzyżowaniem teren. 

Z uwagi na rozmiar zanieczyszczenia jezdni inspektorzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, powiadomili straż pożarną oraz zatrzymali dokumenty transportowe przewożonego ładunku. Okazało się również, że w miejscu gdzie doszło do pierwszego rozlania materiału niebezpiecznego motocyklista stracił panowanie nad pojazdem. Na miejsce zdarzenia została wezwana karetka pogotowia i policja. 

Reklama

Straż pożarna zneutralizowała miejsce niebezpieczne na odcinku ponad 1,5 km. Dodatkowo inspektorzy ustalili, że kierowca w cysternie przewoził 24 tony odpadu niebezpiecznego. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym na kierującego nałożono mandat karny. Zostanie również wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 6 000 zł.

ITD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy