Polskie drogi

Duża zmiana na granicy. Te samochody nie wjadą już do Polski

Od 17 września 2023 roku Polska wprowadza istotne zmiany dotyczące przepisów ruchu drogowego na swoich granicach. Samochody zarejestrowane w Rosji nie będą miały prawa wjazdu na terytorium naszego kraju. Decyzja ta jest odpowiedzią na sytuację międzynarodową i stanowi element sankcji wobec Rosji.

 


Jak zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński:

Oznacza to, że od dziś żaden samochód osobowy zarejestrowany w Rosji nie będzie mógł wjechać na teren państwa polskiego.

Rosyjskie samochody: wytyczne Komisji Europejskiej


W sobotę na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu odbyła się konferencja prasowa. Udział w niej wzięli m.in. szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga. Podczas konferencji omówiono nowe przepisy i ich konsekwencje dla ruchu drogowego.

Decyzja o zakazie wjazdu samochodów zarejestrowanych w Rosji jest odpowiedzią na wytyczne opublikowane przez Komisję Europejską 8 września. 

Reklama

Auta zarejestrowane w Rosji nie mogą wjechać do Polski

Rosyjskie samochody ciężarowe były objęte takim zakazem już wcześniej. Od dziś na terytorium Polski nie wjedzie żadne auto na rosyjskich tablicach rejestracyjnych niezależnie od narodowości właściciela czy podróżujących nim osób. Minister stwierdził: 

Jak precyzuje Serwis Rzeczypospolitej Polskiej:

Na podobne działania zdecydowały się już inne kraje. Ograniczenia wprowadzili Litwini, Łotysze, Estończycy i Finowie.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy