Polskie drogi

Chciał uniknąć mandatu za parkowanie, może trafić do więzienia

Zakaz prowadzenia pojazdów posiadał 28-letni kierowca volkswagena, który uszkodził policyjny radiowóz. Kierowca nie posiadał przy sobie również dowodu rejestracyjnego pojazdu. Wkrótce mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach południowych na jednej z ulic w Janowie Lubelskim. Patrol ruchu drogowego podjął interwencję wobec kierujących, którzy zaparkowali auta na zakazie. W tym momencie kierujący volkswagenem, który również tam zaparkował, wycofując, uszkodził nieoznakowany policyjny radiowóz.

Jak się okazało, kierujący samochodem 28-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Nie miał również przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu.

Teraz mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo zakazu i cofniętych uprawnień. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto za zatrzymanie się na zakazie i brak dowodu rejestracyjnego pojazdu został ukarany mandatem karnym.

Reklama

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy