Polskie drogi

Audi RS7 Performance rozbite pod Paczółtowicami

Chociaż na polskich drogach widzieliśmy już chyba wszystko, nie często zdarzają się "stłuczki" generujące koszty rzędu 700 tys. zł...

Do tego typu sytuacji doszło w minioną sobotę pod małopolskimi Paczółtowicami. W tej miejscowości odbywał się turniej golfa. Sport ten uchodzi za elitarną dyscyplinę przyciągającą ludzi o grubych portfelach. Nie dziwi więc, że w okolicach zaroiło się od drogich samochodów. Dla właściciela widocznego na zdjęciach Audi RS7 Performance nie był to dobry dzień.

Do wypadku, który zapewne zakwalifikowany został jako kolizja (wg świadków kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku) doszło na bardzo krętym odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do... 30 km/h. Samochód wypadł z drogi, odbił się od betonowego przepustu, przeleciał przez przód i zatrzymał się na dachu, przy okazji kosząc znaki drogowe.

W naszej redakcji całkiem niedawno mieliśmy okazję testować takie auto. RS7 Performance napędzany jest silnikiem V8 o pojemności 4,0 l. Jednostka rozwija moc 605 KM i rozpędza samochód do 100 km/h w 3,7 s! Prędkość maksymalna to aż 305 km/h.

Reklama

Z dziennikarskiego obowiązku spieszymy przypomnieć, że ceny "podstawowego" Audi RS7 Performance startują z poziomu 608 tys. zł. Decydując się na pakiet Dynamic Plus (obejmuje m.in. ceramiczne tarcze hamulcowe i sportowy mechanizm różnicowy) i kilka dodatków niebezpiecznie zbliżymy się do pułapu 700 tys. zł...

Ceny ubezpieczeń mogą znów pójść w górę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama