Polskie drogi

80 punktów karnych w zaledwie cztery minuty!

Policyjna blokada drogi zakończyła pościg za piratem na motocyklu.

W niedzielne popołudnie 20 maja na drodze wojewódzkiej nr W977 z Tarnowa do Tuchowa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie ścigali kierującego jednośladem, który za nic miał przepisy ruchu drogowego. Motocyklista rozpędzał swój motocykl do prędkości ponad 130 km/h, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie zwracał uwagi na wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania.

Pościg nieoznakowanym radiowozem trwał niespełna 4 minuty. W tak krótkim czasie motocyklista naruszył przepisy ruchu drogowego za które mógłby otrzymać 80 punktów karnych. Zatrzymał się dopiero wówczas, gdy drogę zablokował mu drugi radiowóz. 

Reklama

Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który posiadał jedynie uprawnienia  do prowadzenia samochodów osobowych (policjanci zatrzymali mu ten dokument) - nie posiadał  uprawnień do prowadzenia motocykli. 

Motocyklista przed tarnowskim sądem odpowie za popełnione wykroczenia  jak również a za popełnione przestępstwo (ucieczka przed pościgiem - art. 178b kk), za które grozi mu dodatkowo do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama