Polskie drogi

211 mandatów i 140 zatrzymanych dowodów. Nocna akcja policji w Poznaniu

Poznańska policja na dobre wzięła się za wielkopolskich miłośników „Szybkich i wściekłych”. W sobotni wieczór na skutek kontroli uczestników jednego z nielegalnych zlotów, wystawiono w sumie 211 mandatów i zatrzymano 140 dowodów rejestracyjnych.

"Nocne Loty" to nazwa cyklicznych i nielegalnych zlotów organizowanych przez miłośników sportowych samochodów i tuningu. Chociaż imprezy tego rodzaju bez wątpienia stanowią interesującą odskocznie dla znudzonej monotonią życia młodzieży, jednocześnie mocno uprzykrzają życie reszcie poznaniaków.  

Nielegalne zloty to zmora dla mieszkańców

Towarzysząca wydarzeniom głośna muzyka, okrzyki rozbawionego tłumu oraz nierzadko niebezpieczne popisy za kierownicą samochodów, okazują się prawdziwą zmorą dla mieszkańców okolicznych osiedli. Nie dziwi zatem, że prędzej czy później na "miejscu zabawy" zawsze zjawia się policja.

Reklama

Tak też było w sobotę 27 maja, kiedy na terenie Poznania odbyły się aż trzy - a jak niektórzy informują nawet cztery - nielegalne zloty. W odpowiedzi na liczne zgłoszenia, do akcji wkroczyli funkcjonariusze drogówki, którzy rozpoczęli mozolną kontrolę uczestników wydarzenia.  

Zobacz również: Akcja policji w całym kraju. Łatwo stracić prawo jazdy

Policjanci skontrolowali 247 pojazdów

Jak można wyczytać na Facebooku Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - funkcjonariusze skontrolowali w sumie 247 pojazdów, zatrzymali 140 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy oraz nałożyli 211 mandatów. Głównym powodem nałożenia kary był m.in. stan techniczny samochodów niezgodny z przepisami prawa. Chodzi tu głównie o kwestie nadmiernie przyciemnionych szyb oraz za głośnych wydechów.

Jak informują lokalne media - miejsca, które skontrowali policjanci były zaledwie "punktami zbiórek" uczestników zlotu. To właśnie z nich młodzi kierowcy wyruszyli w dalszą podróż. Kolejne punkty "wycieczki" były kierowcom wysyłane przy pomocy kodów QR.

Impreza zakończyła się wyścigami równoległymi

Cała "impreza" miała się zakończyć we wczesnych godzinach porannych na lotnisku w Pile, gdzie - jak przekonują organizatorzy wydarzenia - odbyły się w pełni legalne zawody wyścigów równoległych.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nielegalne wyścigi | policja | Poznań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy