Jazda (bez)alkoholowa

Był tak pijany, że... usnął za kierownicą i zablokował drogę

Kompletnie pijany 42-latek usnął za kierownicą i zablokował drogę na terenie gminy Łobżenica (woj. wielkopolskie). Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu.

Jak tłumaczyła w piątek podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile, dyżurny tamtejszej Komendy Powiatowej Policji został poinformowany, że na terenie gminy Łobżenica "od kilkunastu minut na środku jezdni stoi samochód osobowy marki opel astra, za kierownicą siedzi mężczyzna, a auto ma włączony silnik".

W związku z tą informacją na miejsce pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku. Jak podkreśliła Kowalska, "mundurowi początkowo pomyśleli, że kierowca zasłabł za kierownicą, jednak przyczyna była zupełnie inna".

Reklama

"Policjanci otworzyli drzwi i wyjęli ze stacyjki kluczyk. Próbowali nawiązać kontakt z kierowcą, jednak ten dopiero po kilku chwilach przebudził się, pytając funkcjonariuszy, czy coś się stało. Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że jest kompletnie pijany - miał blisko 3 promile alkoholu. 42-letni mieszkaniec Więcborka był tak pijany, że usnął za kierownicą" - wskazała Kowalska.

Mężczyzna został zatrzymany. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem; grozi mu nawet do kilku lat więzienia

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama