Reklama

Wypadł z Subaru. Dosłownie

Rajdowy mistrz świata w 2003 roku Norweg Petter Solberg obawia się, że nie uda mu się wystartować w pierwszej eliminacji nowego sezonu, Rajdzie Irlandii, który zostanie rozegrany w dniach od 30 stycznia do 1 lutego przyszłego roku.

Solberg przyznał, że po wycofaniu się w ubiegłym tygodniu z rajdowych mistrzostw świata zespołu Subaru World Rally Team z którym związany był przez ostatnie pięć lat, prowadził negocjacje z innymi teamami, ale nie zakończyły się one sukcesem.

Reklama

Subaru i Prodrive nie podjęły na razie żadnych decyzji dotyczących swojej przyszłości w rajdach do mistrzostw świata. Mnie interesują wyłącznie starty samochodami w specyfikacji World Rally Car (WRC), klasą S2000 nie jestem zainteresowany - uważa Solberg.

Drugi fabryczny kierowca SWRT w sezonie 2008 Australijczyk Chris Atkinson także nie znalazł na razie nowego zespołu. Atkinson jednak nie jest "przywiązany" do aut WRC, prowadzi rozmowy z zespołem Subaru, który być może w 2009 roku zdecyduje się na starty w cyklu Intercontinental Rally Challenge (IRC) N-grupowym modelem Imprezy.

Tymczasem na salonie samochodowymw Bolonii, podczas Memoriału Bettegi Petter Solberg... wypadł z subaru.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: mistrz świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje