Reklama

Wypadł z Subaru. Dosłownie

Rajdowy mistrz świata w 2003 roku Norweg Petter Solberg obawia się, że nie uda mu się wystartować w pierwszej eliminacji nowego sezonu, Rajdzie Irlandii, który zostanie rozegrany w dniach od 30 stycznia do 1 lutego przyszłego roku.

Solberg przyznał, że po wycofaniu się w ubiegłym tygodniu z rajdowych mistrzostw świata zespołu Subaru World Rally Team z którym związany był przez ostatnie pięć lat, prowadził negocjacje z innymi teamami, ale nie zakończyły się one sukcesem.

Subaru i Prodrive nie podjęły na razie żadnych decyzji dotyczących swojej przyszłości w rajdach do mistrzostw świata. Mnie interesują wyłącznie starty samochodami w specyfikacji World Rally Car (WRC), klasą S2000 nie jestem zainteresowany - uważa Solberg.

Drugi fabryczny kierowca SWRT w sezonie 2008 Australijczyk Chris Atkinson także nie znalazł na razie nowego zespołu. Atkinson jednak nie jest "przywiązany" do aut WRC, prowadzi rozmowy z zespołem Subaru, który być może w 2009 roku zdecyduje się na starty w cyklu Intercontinental Rally Challenge (IRC) N-grupowym modelem Imprezy.

Tymczasem na salonie samochodowymw Bolonii, podczas Memoriału Bettegi Petter Solberg... wypadł z subaru.

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: mistrz świata

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy