Rajdowe ME - Kajetanowicz liderem po pierwszym dniu

Obrońca tytułu Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) jest liderem po przejechaniu sześciu odcinków specjalnych Rajdu Wysp Kanaryjskich, pierwszej rundy mistrzostw Europy w 2016 roku. Polak o 22,7 s wyprzedza Rosjanina Aleksieja Łukjaniuka (Ford Fiesta R5).

Trzecie miejsce zajmuje Włoch Robert Consani (Peugeot 208 T16 R5) - 1.45,3 straty.

Po trzech porannych odcinkach Kajetanowicz tracił do prowadzącego wówczas Madsa Oestberga (Ford Fiesta R5) 9,3 s. Norweg na ostatnim tego dnia OS-ie wypadł jednak z drogi.

Kajetanowicz wygrał cztery z sześciu piątkowych odcinków, na jednym szybszy był Oestberg, który start w ME traktuje treningowo. Na co dzień jeździ w mistrzostwach świata w ekipie Forda, gdzie aktualnie jest drugi, za mistrzem świata Francuzem Sebastienem Ogierem (VW Polo WRC). Jeden OS wygrał także Łukjaniuk.

Reklama

Kajetan Kajetanowicz: - Pięknie, bo prowadzimy po całym dniu zmagań. Świetna walka z Madsem. Szkoda, że wypadł, bo cięliśmy się na ułamki sekund, a to jest tutaj bardzo trudne - żeby przyjechać blisko siebie na tak długich odcinkach, gdzie warunki zmieniają się często, a wyjeżdżamy z serwisu na różnych oponach. Fajnie, że wygrywaliśmy z nim odcinki, cisnął bardzo mocno, to widać, że na pewno nie odpuszczał, wręcz atakował. Jestem bardzo zadowolony z dnia, trochę zmęczony, bo te przeciążenia dały się we znaki. Wielkie dzięki dla fantastycznych kibiców - oni są wszędzie! Nie ma ich chyba tylko w naszym samochodzie :). Czasami stoją w mniej bezpiecznych miejscach, ale jest ich tak wielu, że miejscami po prostu nie mają gdzie stanąć. My wykonaliśmy swoją pracę najlepiej jak potrafimy. Dla nas rajd cały czas trwa, będziemy walczyć i postaramy się jutro wykonać dobrą robotę.

Także Wojtek Chuchała i Daniel Dymurski radzą sobie na kanarach bardzo dobrze.  Zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji ERC2.  Załoga Subaru Poland Rally Team wygrała wszystkie odcinki specjalne w swojej kategorii i wypracowała aż 1:48.9 s przewagi nad swoim najbliższym rywalem.

Klasyfikacja Rajdu Wysp Kanaryjskich po OS7:

1. Kajetan Kajetanowicz (Polska) 1:07:45,6 s.

2. Aleksiej Łukjaniuk (Rosja) + 22,7 s.

3. Robert Consani (Francja) + 1:45,3 s.

4. Luis Monzon Artilles (Hiszpania) + 1:55,8 s.

5. Hermen Kobus (Holandia) + 2:29,8 s.

6. Giacomo Costenaro (Włochy) + 2:48,7 s.

7. Wojciech Chuchała (Polska) + 3:40,9 s.

8. Jarosław Kołtun (Polska) + 4:00,2 s.

9. Janos Puskadi (Węgry) + 4:45,2 s.

10. Ivan Ares Roel (Hiszpania) + 4:54,9 s.

40. Rajd Wysp Kanaryjskich jest pierwszą z dziesięciu rund ME zaplanowanych w tym sezonie

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kajetan Kajetanowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy