Reklama

Kuzaj testował Porsche 911 GT3

Na początku grudnia Leszek Kuzaj testował w Belgii rajdowe Porsche 911 GT3 RC (Road Challenge). W testach zorganizowanych przez firmę Future World wzięli udział także Patrick Snijers i Mark dues - dwaj znakomici kierowcy rajdowi i wyścigowi.

W przyszłym roku w Belgii planowany jest Puchar Porsche, więc niewykluczone, że 911 GT3 pojawi się na odcinkach specjalnych.

- To piekielnie szybki samochód. Najważniejsze cechy 911 GT3 to potężna moc, znakomite przyspieszenie i świetne hamulce. Auto jest napędzane na tył i dlatego na mokrej nawierzchni jest trochę problemów z trakcją. Ale udaje się go łatwo opanować. Za to na suchym asfalcie sprawuje się znakomicie. Jest to wymagający samochód, który dostarcza niesamowitych wrażeń z jazdy. Zaproponowano mi jeden start w Belgii w przyszłym roku i niewykluczone, że dojdzie on do skutku - powiedział Leszek Kzuaj.

Reklama

Rajdowe Porsche 911 GT3 przygotowano w grupie N - a więc pod względem konstrukcji jest bardzo zbliżone do seryjnego modelu. Samochód posiada 3,5 litrowy silnik typu "bokser" o mocy 381 KM osiąganej przy 7400 obr /min. Potężny moment obrotowy - 385 Nm jest osiągany przy 5000 obr/ min. Napęd na tylne koła jest przekazywany przez 6-giegową seryjną skrzynię biegów. Pomiędzy tylnymi kołami znajduje się mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który znacznie ułatwia prowadzenie rajdowej "911-stki".

Auto nie posiada bowiem żadnych układów kontroli trakcji. Z przodu pod maską umieszczono specjalny bak paliwa. Regulowane zawieszenie pochodzi z firmy Sachs. A w zatrzymaniu tego niezwykłego samochodu pomaga lekko zmodyfikowany układ hamulcowy wyposażony w wentylowane tarcze o rozmiarze 350 mm z przodu i 300 mm z tyłu oraz wyczynowe klocki hamulcowe Pagid. Na przedniej osi zastosowano koła o rozmiarze 235-40 ZR 18, a z tyłu 295-40 ZR 18. Samochód został przygotowany do rajdów przez Porsche Motorsport.

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: testowanie | kuzaj | porsche | Porsche 911 | Porsche 911 GT3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy