Reklama

Zła wiadomość. OC mocno w górę

Galopujące ceny paliw to nie jedyna przykrość, jaka czeka kierowców w przyszłym roku.

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" od stycznia możemy się spodziewać dużych podwyżek cen polis ubezpieczenia OC. Jak dużych?

Wg analityków rynku ubezpieczenia podrożeć mogą nawet o 30 procent! Na wzrost cen złożyło się kilka czynników. Powoli, acz zauważalnie odmładza się park samochodowy Polaków (a w zasadzie należałoby powiedzieć firm), a to oznacza, że naprawy powypadkowe są coraz droższe. Rośnie też natężenie ruchu, co w prosty sposób przekłada się na większą liczbę kolizji i wypadków. Dla firm ubezpieczeniowych oznacza to większy koszt wypłacanych odszkodowań, a co za tym idzie, zmniejszone dochody.

Reklama

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" w zeszłym roku firmy straciły na ubezpieczeniach komunikacyjnych 950 mln złotych. Po pierwszych trzech kwartałach tego roku strata wynosi już ok. 1 mld.

Podwyżki najdotkliwiej odczują przedsiębiorcy posiadający własne floty pojazdów. Ten segment rynku generuje dla ubezpieczycieli największe straty, w wielu przypadkach współczynnik szkodliwości przekracza 100 proc. opłacanej stawki.

Firmy, których kierowcy powodują najwięcej wypadków będą mogły mieć problem ze znalezieniem ubezpieczyciela, który podejmie się wystawienia polis OC. W takich przypadkach cena ubezpieczenia wzrosnąć może nawet o kilkaset procent!

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przykrość | wiadomość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy