Reklama

Sprawdź czy twoje felgi nie są podróbką

Ponad 1,2 tys. felg samochodowych z zastrzeżonymi wzorami i znakami towarowymi znanych producentów aut zabezpieczyła policja podczas akcji, którą przeprowadzono jednocześnie w przeszło 60 punktach w kraju.

Akcja dotyczyła kilkunastu siedzib i oddziałów różnych firm handlujących akcesoriami samochodowymi; działania to kolejny etap sprawy, którą zajęli się pod koniec 2010 roku policjanci do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Funkcjonariusze zainteresowali się wówczas internetowym rynkiem felg aluminiowych; okazało się, że to właśnie w województwie podlaskim działają hurtownie, które zaopatrują zarówno klientów jak i sklepy internetowe. W ich ofercie były aluminiowe felgi samochodowe według wzorów i ze znakami znanych marek, ale znacznie tańsze od tych oferowanych przez oficjalnych dystrybutorów.

Jak ustalili policjanci, towar pochodzi od bezpośrednich importerów z Litwy, a wyprodukowany był w Chinach, Tajwanie i Hongkongu. Z podlaskich hurtowni trafiał zarówno do sklepów, jak i na aukcje internetowe.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że oprócz - najprawdopodobniej kilku tysięcy - indywidualnych odbiorców, w niektórych przypadkach lewy towar mógł trafiać także do autoryzowanych stacji.

Reklama

Śledztwa, pod nadzorem prokuratur rejonowych w Białymstoku i Suwałkach, prowadzą policjanci z tych miast, sprawdzając m.in., jaki był udział w procederze właścicieli firm sprzedających felgi. Policja zwraca uwagę, że nabywcy podrabianego towaru używają felg, które nie przeszły jakichkolwiek atestów sprawdzających ich bezpieczeństwo.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Akcji | felga | Nie | felgi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje